De NBvT, de werkgevers van ruim 9000 werknemers in de timmerindustrie in Nederland, moet voor 18 september 23:00u een eindbod doen aan de Vakbond FNV Meubel & Hout.
Een opmerkelijke stap van de FNV omdat werkgevers de onderhandelingen formeel al op 13 april hebben afgebroken en het informele overleg dat op initiatief van de vakbonden in stand is gehouden na 9 maanden nog steeds geen concreet eindbod opleverde.
In het ultimatum staan eisen die de FNV Meubel en Hout zal gebruiken om te beoordelen hoe zij dat eindbod aan haar achterban zal voorleggen. Doen de werkgevers dat niet, of wordt het eindbod als onvoldoende afgewezen dan is het tijd voor actie. De vakbond eist onder andere in totaal 3,5 procent loonsverhoging in twee jaar, een eenmalige uitkering van 150 euro en een inperking van de inhuur van externe flexkrachten. In ruil daarvoor zijn zij bereid de werkgevers op bepaalde punten tegemoet te komen.
Op 19 september komen de leden van FNV Meubel & Hout bij elkaar in Den Haag in de hoop dat er over het eindbod van de werkgevers kan worden gesproken.